MODULOVÉ BYDLENÍ

Modulové bydlení nabízí v současné době, kdy narůstá i v České republice výstavba dřevostaveb, alternativu trvalého bydlení. Také řeší problémy v případě živelných katastrof, kdy je možné velmi rychle vystavět nové byty pro postižené rodiny. Jsou to domy buducnosti, které v sobě skrývají velký potenciál.

Modulové domy mohou být na první pohled k nerozeznání od tradičních staveb. Základní stavební jednotkou jsou moduly o velikosti 4 x 8 m, ze kterých je možné skládat nekonečné množství variant podle individuálních požadavků klienta. Moduly jsou otevřený systém, který umožňuje kdykoliv připojit nebo odpojit některý z modulů, tak aby objekt vždy vyhovoval měnícím se požadavkům uživatele.

Využití modulů je velmi široké. Jsou ideálním řešením pro mladé rodiny, pro seniory, kteří touží strávit důchod v přírodě nebo jim odrostly děti a velký dům již nemohou sami využít, pro lidi postižené živelnou katastrofou, jako studentské koleje či sociální bydlení. Dají se využít jako bydlení trvalé i dočasné, jako kanceláře, obchody, restaurace, mateřské školy, sklady nebo garáže.

Výrazná změna oproti běžným stavbám spočívá v tom, že nevznikají v místě realizace, ale vyrábějí se v hale. Moduly tvoří dřevěná rámová konstrukce vyztužená ocelovými prvky. Konstrukce je vyplněna tepelnou izolací a opláštěná dřevěnými palubkami nebo jiným obkladovým materiálem. Dále jsou provedeny veškeré dokončovací práce včetně všech vnitřních rozvodů, instalací, obkladů a podlah. Hotové moduly přepravíme kamionem na stavbu, kde jsou poskládány a propojeny v jeden celek. Následně se stavba připojí na připravené přípojky a poté je již připravená k nastěhování.

V základní verzi jsou moduly koncipovány jako stavby s plochou střechou, tak aby bylo možné využít všechny stěny k napojení dalších modulů. Na smontovanou stavbu je však možné položit sedlovou či pultovou střechu. Velká výhoda této nové technologie výstavby je, že není závislá na počasí, neovlivňuje životní prostředí těžkou stavební technikou, prašností a hlukem. Největší výhodu však vidím v rychlosti výstavby.

VÝHODY:

 • vysoká rychlost stavby – v porovnání s tradičním stavěním se zkrátí    výstavba až o 2/3 stavební doby, což velmi zefektivní celý projekt.    Vzhledem k tomu, že se jednotlivé moduly vyrábí a montují v hale, je    možné stavět celoročně.
 • variabilita – možnost měnit dispoziční řešení - stavbu je možné navrhnout    podle aktuálních požadavků klienta a následně za provozu libovolně    rozšiřovat nebo zmenšovat podle toho jak se potřeby mění.
 • mobilita - objekt je možno kdykoliv na místě rozebrat, převézt na jiný    pozemek a tam následně složit ve stejném, nebo libovolně upraveném    provedení, včetně možnosti jej rozšířit, což tradiční způsob výstavby    nemůže nabídnout.
 • cenová dostupnost – výroba modulů probíhá v hale, samotná montáž u    zákazníka je velmi krátká a snižují se tím celkové náklady na stavbu.
 • nízké náklady na provoz a údržbu – moduly jsou navrženy jako energeticky    úsporné
 • šetrnost k životnímu prostředí
 • recyklovatelnost
 • moderní design

 • roustoucí dům

  Rostoucí dům je ideálním řešením pro mladé rodiny, které se nechtějí na celý život zadlužit, ale touží po vlastním bydlení. Na začátku si pořídí za 589 000 Kč základní modul o velikosti 4 x 8 m, kde je koupelna i kuchyňská linka, a umožňuje tak plnohodnotné bydlení. Jakmile začne být prostor jednoho modulu nevyhovující, dá se základ snadno rozšířit o jeden či dva další moduly a vytvořit tak ve velmi krátkém čase z domku 1+KK domek 4+KK. Cena za rozšiřující modul je 490 000 Kč.


  bytový dům

  Systém modulové výstavby nenabízí řazení modulů jen vedle sebe, ale taky na sebe. Díky tomu můžeme z modulů vystavět 2 až 3 podlažní bytový dům. V něm buď každý modul tvoří samostatnou bytovou jednotku 1+KK o velikosti 25,2 m2 nebo propojením dvou modulů vznikne byt 3+KK o velikosti 50,9 m2. Tyto dvě velikost bytů, lze v objektu libovolně kombinovat. Do přízemí modulů můžeme umístit nějakou doplňkovou funkci (jako např. obchod, kadeřnictví, kavárnu,…) a vytvořit tak polyfunkční dům.

  Interaktivní Galerie

  1kk  2kk  3kk  Bytový dům