Standardní vybavení (mimo domů do milionu)

Zemní práce

Zemní práce zahrnují sejmutí ornice a výkopy rýh pro základové pasy v zemině do 3 třídy těžitelnost.
Ornice a výkopek je ponechán na staveništi. Sklon pozemku do 1%.

Spodní stavba

Základové pasy jsou uvažovány z prostého betonu šířky do 40 cm, horní část základové pasu je vyzděna ze šalovacích tvárnic do tl. 300 mm. Hloubka založení je uvažována 100 cm. Před betonáží je do základových rýh vložen zemnící pásek FeZn 30/4. Prostor mezi základy je zasypán zeminou z výkopu rýh a na tomto podloží je proveden násyp ze štěrkodrti frakce 16-32 mm tl. do 200 mm. Na takto připraveném podloží je provedena základová deska z betonu C 20/25 tl. do 15 mm vyztužená sítí KARI 6/100/100.

Hydroizolace

Hydroizolace je provedena z modifikovaných asfaltových pásů na předem penetrovaný podklad asfaltovým lakem.

Tepelná izolace spodní stavby

Základové pasy a deska jsou zatepleny deskami z pěnového polystyrenu s uzavřenou strukturou PERIMETR tl. 60 mm se sítí, tmelem a povrchovou úpravou akrylátovou omítkou MARMOLIT střední zrnitosti nanesenou na předem penetrovaný podklad.

Vytápění

Vytápěné je řešeno jako podlahové teplovodní s elektrokotlem. Většinou každá místnost má svůj okruh s možností manuální regulace. Regulaci je možno za příplatek doplnit regulační jednotkou s ovládáním jednotlivých okruhů prostorovými termostaty. Ve většině domů je umístěn komín, kamna však nejsou součástí dodávky (pokud se nejedná o nabídku v akci)

Ohřev TUV

Pro ohřev TUV je dům vybaven elektrickým zásobníkovým ohřívačem OKCE Dražice 160 l

Rozvody ZTI

Vnitřní rozvody vody jsou provedeny z PPR potrubí, část od hlavního uzavíracího ventilu v domě do vzdálenosti 1 m od hrany domu z PE potrubí. Vnitřní rozvody kanalizace jsou z plastového potrubí HT, potrubí uložené pod základovou deskou do vzdálenosti 1 m od hrany domu je z potrubí KG. Dešťové svody jsou svedeny na terén.
Venkovní rozvody – přípojky nejsou součástí standardní dodávky, ale je možno je realizovat na základě námi vyhotoveného rozpočtu.

Zařizovací předměty ZTI

Vana akrylátová RAVAK VANDA II - 1700x700 mm, nebo sprchová vanička RAVAK ANGELA 900x900 + zástěna (dle typu domu)
WC kombi JIKA Lyra
Umyvadlo JIKA Lyra
Umyvadlová baterie JIKA Lyra
Vanová baterie JIKA Lyra

Elektroinstalace

Veškeré rozvody elektro jsou provedeny z měděných vodičů ukončených v rozvaděči 36 modulů. Pro přípojku je provedena skrz betonovou desku plastová chránička. Standardní provedení vypínačů a zásuvek je od firmy ABB – Tango bílé. V obývacím pokoji a pokojích je umístěna anténní zásuvka a proveden rozvod.
Anténa není součástí standardní dodávky, ale je jí možno provést za příplatek stejně jako tak datové rozvody a elektronický zabezpečovací systém.
Standardní vybavení místností:

 • Obývací pokoj
 • 4x zásuvka 230V
  2x přepínač
  1x vývod s objímkou a žárovkou 40W
  1x TV zásuvka
 • Pokoje
 • 3x zásuvka 230V
  1x vypínač
  1x vývod s objímkou a žárovkou 40W
  1x TV zásuvka
 • Kuchyně
 • 6 zásuvka 230V
  2x přepínač
  1x vývod s objímkou a žárovkou 40W
  1x vývod pro připojení varné desky a trouby
  1x vývod pro připojení digestoře
 • Koupelna
 • 2x zásuvka 230V
  1x vypínač
  1x vývod s objímkou a žárovkou 40W
 • Chodba
 • 2x zásuvka 230V
  2x přepínač
  1x vývod s objímkou a žárovkou 40W
 • Ostatní místnosti
 • 1x zásuvka 230V
  1x vypínač
  1x vývod s objímkou a žárovkou 40W
 • Venkovní prostory
 • 1x zásuvka 230V
  1x vypínač
  1x vývod s objímkou a žárovkou 40W

  Vzduchotechnika

  Pokud WC není odvětráno přímo oknem, je odvětráno malým ventilátorem s vlastním spínačem. Digestoř je řešena jako cirkulační, není však součástí dodávky domu.

  Výplně otvorů

  Interiérové dveře
  Dveře jsou od výrobce SANDE typ Lagos plné, povrch CPL včetně obložkové zárubně typ R ostré ostění. Případné prosklení nebo záměna za jiný typ dle ceníku výrobce. Kování dveří ve standardu je SAN 13 (rovné) případná záměna dle ceníku SANDE. Venkovní dveře
  Ve standardu jsou plastové v ceně do 20 000,- Kč s výplní od firmy VP trend nebo BauPartner. Aktuální nabídka bude vždy upřesněna. Okna
  Okna jsou plastová profilu GEALAN S 8000, barvy bílé s izolačním trojsklem, bez mřížek. U= 0,7 W/m2K. Za příplatek je možno dodat i okna s vnitřním a vnějším dekorem (folie). Vnitřní parapety jsou plastové bílé.

  Palubkové podbití okapních a štítových říms

  Palubkové podbití je provedeno ze smrkových palubek tl. 15 mm včetně povrchové úpravy nanoolejem Flüger.

  Klempířské konstrukce a okapní systém

  Okapní systém je značky NIAGARA od výrobce SATJAM v různém barevném provedení s trojnásobnou povrchovou úpravou. Klempířské konstrukce jsou provedeny z polakovaného plechu v různých barvách RAL.

  Nášlapné vrstvy podlah

  Nášlapné vrstvy jsou ve standardním provedení z laminátových podlah nebo dlažby.
  Cena dlažby je do 300 Kč/m2, cena laminátové podlahy do 360 Kč/m2

  Obklady

  Obklady jsou provedeny do výše zárubní cca 2,1 m. Provedení obkladů je uvažováno bez listel, bombát a mozaiky a jiných doplňků. Cena obkladu je 300 Kč/m2.

  Společnost PROFESTA s.r.o. si vyhrazuje právo měnit standardní vybavení zde uvedené.